VII. međunarodni likovni natječaj "Iskoni bje slovo"

Zadarska županija, Grad Zadar, Centra za istraživanje glagoljaštva Sveučilišta u Zadru i Udruga glagoljaša Zadar osmu su godinu zaredom pokrovitelji projekta likovnog natječaja „Iskoni bje Slovo“. Organizator projekta je OŠ Zadarski otoci – Zadar. Ovom natječaju svoju veliku podršku davao je nedavno preminuli mons. dr. sc. Pavao Kero (1940. – 2018.), glagoljaš našega vremena koji je dao neizmjerljiv doprinos čuvanju i promicanju glagoljice u Zadru i Hrvatskoj. Cilj je projekta osvijestiti važnost glagoljice i njezino povijesno značenje kako bi učenici otkrivali, razvijali i njegovali vrijednosti hrvatskoga naroda.

VIII. likovni natječaj „Iskoni bje Slovo“ vodili su i organizirali članovi povjerenstva: ravnatelj Davor Barić, izv. prof. dr. sc. Marijana Tomić, prof. Sunčica Ivin Mikulić, , prof. Mate Čačić, prof. Iva Buljat, prof. Bernarda Kamber, prof. Lucija Paleka, prof. Darko Vulin, , prof. knjižničarka Mišela Nežić, učiteljice razredne nastave Renata Andrović, Anamarija Botica Miljanović, Anđelina Grancarić, Antonia Klarić i Željka Diklan. Na natječaj pristiglo je ukupno sto i pedeset radova iz dvadeset i četiri osnovnih škola iz Hrvatske, te hrvatskih škola iz inozemstva: Mađarske,  Njemačke, Bosna i Hercegovine i Švicarske.