Natječaj za osnovne škole "Iskoni bje slovo"

Centar za istraživanje glagoljaštva pokrovitelj je likovnog natječaja za osnovne škole "Iskoni bje slovo". Cilj natječaja je osvijestiti važnost glagoljice, njezino povijesno značenje. Učenici i učitelji pratili su tragove hrvatske prošlosti i upravo na tom tragu pronalazili vizualnu ljepotu svakog kamena, ulice, crkve, narodne nošnje, čipke, čovjeka… i pretočili ju kroz prošlost, sadašnjost ili budućnost Hrvatske, kroz povijesne knjige i glagoljska slova u likovni izričaj/likovne uratke. Samo zajedničkim radom može se postići da se srca sudionika  ražare i da slikaju ili crtaju potaknuti ljubavlju i dobrotom. Na taj način djeca suotkrila bogatstvo i ljepotu stvaralaštva i važnost glagoljice te bi ju čuvala od zaborava.

Ovom natječaju dao je svoju veliku podršku nedavno preminuli  mons. dr. sc. Pavao Kero (1940. - 2018.), glagoljaš našega vremena koji je dao neizmjerljiv doprinos čuvanju i promicanju glagoljice.

Na natječaj je pristigao velik broj radova. Djeca su glagoljska slova oslikavali na predivne načine, umjetnički ih oblikovali i pokazali da glagoljska baština i dalje živi! Čestitamo svim sudionicima na predivnim radovima!