Znanstveno-popularni kolokvij u povodu Dana hrvatske glagoljice i glagoljaštva Zadarski glagoljski kontrapunkt

Pozivamo vas na znanstveno-popularni kolokvij u povodu Dana hrvatske glagoljice i glagoljaštva Zadarski glagoljski kontrapunkt.
Kolokvij će se održati 21. veljače 2024. u 17.00 u zgradi SEP-a (obnovljena Tehnička škola), u dvorani 001.
Uz Centar za istraživanje glagoljaštva Sveučilišta u Zadru, suorganizatori kolokvija su Znanstvena knjižnica Sveučilišta u Zadru, Zavod za povijesne znanosti HAZU u Zadru, Zadarska nadbiskupija, Državni arhiv u Zadru i Udruga glagoljaša Zadar.
U sklopu programa bit će predstavljena brošura "Glagoljica na zadarskom području" (izdavači Sveučilište u Zadru i Udruga glagoljaša Zadar)
Bit će postavljene i dvije izložbe, uz popratna predavanja, i to
"Don Pavao Kero – u povodu 5. godišnjice smrti" (Grozdana Franov Živković i Marija Kero) te
"Glagoljaštvo Ugljana i Pašmana" (Grozdana Franov Živković i Marija Kero)
Bit će predstavljene glagoljske zbirke Znanstvene knjižnice Sveučilišta u Zadru (Marijana Senkić Klapan i Norma Miočić) i Arhiva Zadarske nadbiskupije (Anamarija Perović) te raznovrsne aktivnosti Udruge glagoljaša Zadar (Danijela Deković).
Centar za istraživanje glagoljaštva Sveučilišta u Zadru predstavit će svoje aktivnosti izložbom i kratkim izlaganjem "Znanstveni odjeci zadarskog glagoljaštva" (Marijana Tomić, Kristijan Juran, Ivana Petešić Šušak, Laura Grzunov).