Međunarodna konferencija Digital Humanities and Heritage, Zagreb, 25. - 27. listopada 2023.

Sudjelovanje članova Centra za istraživanje glagoljaštva

Marijana Tomić i Laura Grzunov, suradnice Centra za istraživanje glagoljaštva s Odjela za informacijske znanosti, sudjeluju izlaganjem na međunarodnoj konferenciji Digital Humanities and Heritage, Zagreb, 25. - 27. listopada 2023.

U izlaganju pod naslovom "Virtual Research Environment for Glagolitic manuscripts’ fragments: challenges, future directions, and the role of GLAM Lab in its establishment" iznijet će dio rezultata institucionalnog projekta Jezična, pismovna i kodikološka analiza fragmenata zbirke Ivana Berčića zadarske provenijencije u virtualnom istraživačkom okruženju koji financira Sveučilište u Zadru (institucionalni projekt broj IP.01.2021.22), ali i istaknuti daljnje aktivnosti u području glagoljske filigranologije i digitalne humanistike.

Odjel za informacijske znanosti jedan je od suorganizatora ove međunarodne konferencije koja se održava 3. put, uz DARIAH-HR, ICARUS-HR, Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci.

Više o konferenciji: https://dhh.dariah.hr/2023/home/